• Proszę, proszę, rozgość się, serdeczny!

  Od wnuków dla dziadka, od dziadka dla wnuków  Pewnego dnia mój Teść patrząc na swojego jedynego syna powiedział do mnie:
  "Musisz na niego uważać. Bo wiesz - niedaleko pada jabłko od jabłoni..." Do dziś nie wiem, czy się przejęzyczył, czy jednak był to akt samokrytyki.

  Druga z tych możliwości wydaje mi się dość prawdopodobna, jako że Teść chętnie opowiada historie ze swojego życia i w tych opowieściach wcale nie stara się wybielać głównego bohatera. Małego Tadzia wyobrażam sobie trochę jak Emila ze Smalandii, a kiedy podrósł, jego pomysły i przygody stały się jeszcze barwniejsze. Do dziś zachował ten szelmowski błysk w oku.

  Wartość opowieści naszych Dziadków często potrafimy docenić dopiero wtedy, gdy jest już za późno, by poznać je z pierwszej ręki. Coraz rzadziej nasze Babcie i Dziadkowie piszą dzienniki, czy pamiętniki, z których moglibyśmy dowiedzieć się więcej o ich życiu, poznać ich z innej niż na co dzień strony.  

  Wydawnictwo Loyal Solutions opublikowało w języku polskim albumy czeskiej autorki Moniki Koprivovej w których nasze Babcie i Dziadkowie mogą zapisać swoje wspomnienia. Aby im to ułatwić, na kolejnych stronach pojawiają się pytania zachęcające do snucia opowieści na rozmaite tematy. Jest dużo miejsca do pisania, a także do wklejania zdjęć, czy innych memorabiliów. Albumy wypełnione własnoręcznie przez Babcie i Dziadków staną się wspaniałą pamiątką nie tylko dla wnuków, ale również dla kolejnych pokoleń.

  Książki wydano bardzo starannie na pięknym papierze i w grubej, sztywnej okładce. Myślę, że bez trudu przetrwają wielokrotne czytanie przez wnuki, prawnuki i kolejnych praprapra. 


  Nie wszystkie pytania dotyczą dziadków, w albumie znalazły się również strony dotyczące ich dzieci. Najmłodsi czytelnicy na pewno nie raz zachichoczą czytając o swoich rodzicach, ciociach i wujkach.

  Zbliżają się dni, kiedy my i nasze dzieci częściej niż zwykle odwiedzamy Babcie i Dziadków. Warto przy okazji Święta, albo i całkiem bez okazji, podarować im album i poprosić o wypełnienie wspomnieniami.

  Ku pamięci.

  Dziękujemy wydawnictwu Loyal Solutions za prezent dla naszego Dziadka.
  Albumy można kupić na stronie Moidziadkowie.pl i w księgarniach.

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz