• Proszę, proszę, rozgość się, serdeczny!

  Nawyk, który chcę w sobie zmienić  Jak biec do końca, potem odpoczniesz - Edward Stachura

  Musze przyznać, że mam sporą dozę tolerancji dla własnych wad i złych nawyków, jest jednak jeden, którego chętnie bym się pozbyła. 

  Jak już kiedyś pisałam, na nowe wyzwania rzucam się zwykle z dzikim entuzjazmem. Problem w tym, że miast z tymże entuzjazmem doprowadzić je do końca, doprowadzam je jedynie do pewnego momentu. Dokładniej - do takiego, gdzie już widać koniec, jest on dosłownie w zasięgu ręki, a ja zamiast do niego sięgnąć, z dystansu napawam się tym widokiem. Wystarczy zrobić tylko jedną, ostatnią rzecz by móc pogratulować sobie dobrze wykonanej roboty, a ja zatrzymuję się na dziewięćdziesiątym dziewiątym procencie i tak stoję.

  Głupie to. Sama to widzę, słyszę i czuję.

  Na tym etapie, gdy entuzjazm się wyczerpał, do gry wchodzi zdrowy rozsądek, który mówi, że no przecież trzeba. Mam tylko jeden sposób na wyrwanie się z tej fazy:


  Obiecałam sobie dawno temu, i słowa dotrzymuję, że nie zacznę nowego projektu póki nie skończę starego. W ten sposób entuzjazm dla nowości pomaga mi jakoś przepchnąć stary projekt przez te kilka metrów, które zostały do mety.


  A Wy znacie ten problem? Jak sobie z nim radzicie?

  (Wpis w ramach wyzwania blogowego Uli: Dzień 4: Nawyki, które muszę w sobie zmienić.
  Wpisy z innych blogów w ramach wyzwania można znaleźć tu: KLIK)

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz