• Proszę, proszę, rozgość się, serdeczny!

  Wiosna w polu - historia z przeszłości  Moja mama była na serio zaniepokojona, kiedy dyrektorka przedszkola zaprosiła ją na rozmowę.

  - Dzieci miały rysować wiosnę w polu. Pokażę pani, co narysowała Kasia...

  Rysunek jest do dziś przechowywany przez moją mamę i wyciągany przy różnych towarzyskich okazjach, więc wiem dokładnie, co wtedy zobaczyła. Kartkę A4, całkiem pustą jeśli nie liczyć małego prostokąta w rogu, mniej więcej 1 x 3 cm. Fioletowego.

  Dyrektorka starała się być delikatna. Zasugerowała wizytę w poradni, pocieszyła, że w okolicy jest kilka całkiem niezłych placówek zajmujących się dziećmi problematycznymi...

  Moja mama wracała do domu szybkim krokiem, myśląc intensywnie. Atak paniki mijał i powoli odzyskiwała zdolność logicznego myślenia. Owszem, w poprzednim przedszkolu, z którego przeniosła mnie przed kilkoma dniami, wielokrotnie sugerowano, że w kwestii rysunków Kasi brak zarówno talentu jak i zamiłowania, ale nikt nigdy przedtem nie sugerował opóźnienia w rozwoju intelektualnym.

  Na szczęście wpadła na pomysł zdobycia informacji z pierwszej ręki:

  - Kasiu, pani dyrektor pokazywała mi twój rysunek o wiośnie.
  - Aha.
  - Powiedz mi... co tam narysowałaś?
  - Drzewo.
  - Fioletowe?
  - Nie miałam kredek i nikt mi nie chciał pożyczyć, bo powiedzieli, że jestem nowa i mnie nie znają. Jak komuś spadła pod stolik fioletowa, to podniosłam i zaczęłam rysować drzewo. Ale wtedy pani powiedziała, że już zbiera prace bo zaraz będzie obiad...

  (Wpis w ramach wyzwania blogowego Uli: Dzień 1: Historia z przeszłości. 
  Wpisy z innych blogów w ramach wyzwania można znaleźć tu: KLIK)

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz