• Proszę, proszę, rozgość się, serdeczny!

  Misiek chce zwierzątko  a rodzice w zasadzie nie są przeciwni, ale...

  Kiedy byłam mała, w moim domu były zwierzęta. W niewielkiej liczbie i nie przez cały czas, ale były. Kilka psów, kot, chomiki i kanarki. Psy - po jednym na raz, reszta różnie.

  Misiek z ogoniastym nie za bardzo się lubili. Misiek czasem dokuczał psu, a potem pies starał się trzymać bezpieczny dystans. Co innego Miśka - miętosiła psinę na wszystkie strony, ale robiła to z miłością i czułością. Jeśli nawet czasem zdarzyło się jej przekroczyć granicę psiej tolerancji, to ogoniasty zaciskał zęby i nic nie dawał po sobie poznać.

  Minęło już półtora roku, odkąd ogoniasty odszedł i w rozmowach zaczął pojawiać się temat zwierzątka. Takiego małego. Chomiczka na przykład.

  - Wiesz - mówiłam Tacie Miśków w kuluarach - ja tam nie mam nic przeciwko chomikowi, czy śwince morskiej. Ale boję się, że to będzie słomiany zapał. Czytałam gdzieś o chłopcu, co chciał psa i rodzice postawili warunek: zgodzą się, jeśli przez pół roku codziennie będzie wstawał o szóstej rano i robił rundkę wokół bloku, niezależnie od pogody i innych okoliczności. Miśkowi też bym taką próbę zrobiła, tylko jak to dostosować do chomika? Przecież nie każemy mu sprzątać pustej klatki, bo to trąci paranoją.

  Rozwiązanie okazało się znacznie prostsze i samo do nas przyszło.

  W leniwy niedzielny poranek leżeliśmy jeszcze w łóżku a dzieci skakały po nas wzdłuż i w poprzek.

  - ...a ptaszek mieszka w gniazdku - powiedziała Miśka.

  Podchwyciliśmy temat:

  - A konik gdzie? A krówka? Świnka?
  - A chomik?
  - W klatce! - zawołały Miśki zgodnym chórem, choć do tej pory Misiek ignorował quiz słusznie mniemając, że jest przeznaczony raczej dla młodszych uczestników.
  - A co chomik ma w klatce?
  - Jedzenie!
  - Dobrze. I co jeszcze.
  - Eee... Piasek?
  - No nie, piasku akurat nie ma. Zanim ci kupimy chomika, musisz się dowiedzieć, co jeszcze musi mieć w klatce.
  Na co Misiek, bez większych emocji:
  - No to ja już nie chcę.


  0 komentarze:

  Prześlij komentarz