• Proszę, proszę, rozgość się, serdeczny!

  Madryt - epilog  Jak dobrze wstać skoro świt - Jonasz Kofta.

  Nawiasem mówiąc, słyszałam kiedyś, że Kofta nie zwykł wstawać przed południem, więc  powyżej cytowany tekst można zakwalifikować do kategorii science-fiction.

   (To jest zakończenie relacji z podróży do Madrytu. Jeśli nie chcesz zaczynać od końca, kliknij dzień 0dzień 1dzień 2, dzień 3 a potem wróć tutaj).

  Taksówka podjechała pod hotel o czwartej nad ranem. Wpełzliśmy do środka. 
  - Mama, ja nie chcę jeszcze wracać do domu...
  - Ja też nie. Fajnie było, co?
  - Fajnie. Przyjedziemy jeszcze kiedyś?
  - Przyjedziemy.

  Kolejny lot w ciemnościach. Byliśmy gdzieś w trzech czwartych drogi do Amsterdamu, kiedy wzeszło słońce. Niebo spowite było chmurami, a my byliśmy ponad nimi. Przepiękne kolory od żółci przez pomarańcz aż do głębokiej czerwieni. A jednak zazdrościłam wszystkim, którzy zamiast to oglądać, mogli sobie spać.

  Na lotnisku w Amsterdamie spędziliśmy ładnych parę godzin. Przy okazji dowiedziałam się, że:
   - pyszną kawę można kupić przy tym dużym akwarium.  (Co mi przypomina, że na Okęciu gdzieś w okolicach bramki 37 sprzedają bardzo dobre lody karmelowe. Zwykle nie zapuszczam się aż tak daleko, odkryłam to całkiem ostatnio). 
  - za kawiarnią pod wielkim oknem stoją bardzo wygodne fotele. Można tam siedzieć i obserwować startujące samoloty. Jeśli ktoś wstał o trzeciej nad ranem, łatwo może stamtąd osunąć się w ramiona Morfeusza.
  - na pietrze jest całkiem fajny bar, gdzie można coś zjeść według indywidualnych upodobań, wybór jest spory. Pan z włoskiej części baru na próżno usiłował zachęcić Miśka, żeby ten makaron pozwolił sobie czymś polać, albo posypać.

  Kiedy wreszcie wzbiliśmy się w górę, niebo było czyste, bez żadnej chmurki i po raz pierwszy w tej podróży było widać coś poza ciemnością i chmurami.
  - Misiek, popatrz, jaki widok!
  Ale Misiek nie zobaczył, bo spał jak zabity aż do chwili, kiedy wylądowaliśmy w Warszawie.

  0 komentarze:

  Prześlij komentarz